PlayDay 7: Rainbow Six Polish Cup Winter 2021

Napisane przez Muciek 26 lutego 2021 w Invicta GamingRainbow Six Siege

Ostatni dzień fazy ligowej został rozegrany 18 lutego. Poniżej znajdziecie podsumowanie tego dnia rozgrywkowego oraz pełną listę czterech finalistów, którzy już w najbliższy weekend (26 – 28 luty) stoczą bój o miano najlepszej drużyny w Polsce! Za nami bardzo gorące spotkania, a przed nami jeszcze gorętszy weekend!

Był to ostatni dzień fazy ligowej, a czwarty finalista nadal nie został wyłoniony: szansę na ostatniego „spot’a” miały nadal Cromcodiles, Koziołki HP, Avez Esport oraz XPG Invicta. Krokodyle jednak szybko wyjaśniły całą sytację, pokonując diabły i zajmując ostatnie wolne miejsce. Reszta meczy została oczywiście rozegrana, jednak były to mecze o przysłowiową „pietruszkę”.

W ostatniej kolejce doszło do kilku zmian w wśród drużyn: Humminhbirds zmieniło swoje barwy i dołączyło do organizacji Illuminar Gaming. Witamy serdecznie wielkie oko na scenie R6 i życzymy sukcesów! Do zmian doszło także w naszej drużynie: KZX zastąpił w ostatnim oczu Toudix’a.

XPG Invicta vs NOX Esport

Ostatnia kolejka to starcie z najmocniejszym zespołem w całej stawce – NOX Esport, które nie przegrało żadnego spotkania i na pewno nie mieli zamiaru popsuć tego bilansu w ostatnim spotkaniu. Wygrana dla naszej drużyny była jedyną szansą na dostanie się do fazy finałowej (a przynajmniej tak było, do momentu rozpoczęcia spotkania Cromcodiles vs Devils.One).

Mapa wybrana prze obie drużyny, drogą eliminacji to Oregon. Sowy w obronie, feniksy w ataku. Nasza drużyna dobrze wiedziała, że jedyne o co walczy to honor i satysfakcja z pokonania lidera. Pierwsze rundy wyglądały dość wyrównanie – oba zespoły zdobywały punkty naprzemiennie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:3.

Po zmianie stron naszej ekipie udało się po raz pierwszy wyjść na prowadzenie dzięki wygranej pierwszej obronie oraz utrzymać je wygrywając rundę następną. Tutaj kończy się wesoła opowieść – NOX przestało się bawić ze swoją ofiarą. Z wyniku 5:3 dla nas, nagle zrobił się remis 5:5, a rozpędzone sowy nie miały zamiaru remisować. Spotkanie zakończyło się wynikem 7:5 dla NOX Esport

… i tutaj zakończyła się nasza przygoda z Polish Cup Winter 2021. Nie udało nam się zakwalifikować do fazy finałowej i jedyne co nam pozostaję to oglądanie i kibicowanie podczas nadchodzącego weekendu. O komentarz, dotyczący występu XPG Invicta, poprosiłem Patryka „K1KS’a” Cieszyńskiego, komentatora Polish Masters oraz Polish Cup Winter:

Invicta w moich przedsezonowych przewidywaniach niestety nie była stawiana na wysokich pozycjach, tym samym nie byłem rozczarowany wynikami, bo niestety tego się spodziewałem. Nie wynika to z mojego braku sympatii do zawodników, czy braku wiary, bo indywidualnie uważam, że wszyscy zawodnicy Invicty posiadają umiejętności pozwalające im zasiadać w gronie najlepszych zawodników w kraju, ale niestety to był dla mnie największy problem, indywidualności. W tym składzie od początku nie czułem zgrania, nie czułem pozytywnych wibracji mówiących: tak My jesteśmy zgraną drużyną i koniec końców, widoczne to było w samej rozgrywce. Drużyna wygrała jeden mecz na najsłabszą ekipę sezonu – i to by było na tyle. Cztery remisy na bądź co bądź najlepsze ekipy sezonu zimowego potwierdzają moją teorię. Invicta indywidualnie trzymała się w miarę równej walce, jednak przez brak zgrania, braku synergii i może wiary w sukces, nie potrafiła zaprezentować „tego czegoś” co cechowało inne ekipy potrafiące wygrywać mecze

Pozostałe spotkania

Devils.One vs Cromcodiles: spotkanie które zadecydowało o losie pozostałych 3 drużyn. Krokodyle nie były faworyzowane przez społeczność, jednak młody zespół postanowił udowodnić wszystkim jak bardzo się mylili. Łatwo nie było bo diabły nie poddały się bez walki. Cromcodiles wygrało 7:5 i zakwalifikowało się do fazy finałowej.

Avez Esport vs Teetres Slavgent: TSG on Top! Pierwszy wygrany mecz i to na całkiem dobrze radzące sobie Avez – a przynajmniej dobrze prezentowali się na początku fazy ligowej. Może wprowadzenie Krystania „Usewall’a” do składu to nie była zła decyzja? Powtarzające się pytanie: Czy to ośmiornice zagrały tak słabo, czy Slavgent tak dobrze? Wynik końcowy 7:2.

Koziołki HP vs Illuminar Gaming: Koziołki to moim zdaniem czarny koń tego turnieju. Mimo braku awansu na pewno zapamiętam kilka akcji i kilka nicków na które, warto będzie zwrócić uwagę w nadchodzących turniej. Illuminar zapewnił sobie awans już w poprzednich kolejkach, a więc mogli odpocząć w ostatniej kolejce.

Jeżeli nie udało wam się obejrzeć poprzednich spotkań to zapraszam was na kanał YouTube do Filipa „Filooo” Łopatowskiego gdzie znajdziecie podsumowanie najlepszych zagrań – TUTAJ!