PlayDay 6: Rainbow Six Polish Cup Winter 2021

Napisane przez Muciek 18 lutego 2021 w Invicta GamingRainbow Six Siege

Przedostatni dzień meczowy, przyniósł rozwiązanie dotyczące miejsca w Fazie finałowej – zakwalifikowane drużyny to: NOX Esport, Devils.One oraz Hummingbirds. Ostatnie miejsce ciągle nie zostało „przydzielone”, a według tabeli „najbliżej” są Cromcodiles oraz XPG Invicta.

XPG Invicta vs Koziołki HP

Wiele osób zakładało, że pojedynek feniksów z koziołkami będzie meczem jednostronnym. Wielu się pomyliło, wielu straciło nadzieję, wielu zostało zaskoczonych. Spotkanie rozegrane zostało na mapie Klub, a Invicta zaczynała od obrony.

Znany już scenariusz runda za rundę rozpoczął to spotkanie. Dobry atak Koziołków, a następnie dobra obrona Piwnicy/Zbrojowni – piękną grą na kotwicy popisał się Baitzera, zresztą nie po raz ostatni w tym spotkaniu. Barek zagrał również kapitalnie 4 rundę clutch’ując sam na dwóch przeciwników po podłożeniu bomby. Wynik pierwszej połowy to 4:2 dla naszych zawodników.

Po zmianie stron Sovvy poprowadził bardzo szybki atak na bombsite, który zakończył się podłożeniem bomby oraz śmiercią 4 z 5 zawodników. Toudix, który został sam na polu bitwy, niestety nie dał rady obronić plant’a i runda została zapisana na konto Koziołków. Nasi przeciwnicy w następnej rundzie pogubili się całkowicie w swojej obronie i w ostatnich sekundach przegrali praktycznie wygraną rundą.

Runda numer 10 wygrana przez przeciwników. Po raz kolejny robi się gorąco, a przeciwnik dodatkowo podlewa nam podłogę benzyną. Dwie rundy mają zadecydować o szansach na dostanie się do fazy finałowej. Kamcio pogrzebał nasze nadzieję na wygraną w tym meczu, wygrywając rundę poprzez utrzymanie sprytnej pozycji w pokoju logistycznym. Jedynym co pozostaje to walka o remis. Rękawica została podjęta, a cios zadany w poprzedniej rundzie oddany. Spotkanie kończy się remisem 6:6.

Pozostałe spotkania

Teetres Slavgent vs Devils.One: Diabły pewnie rozprawiły się z przeciwnikiem, oddając tylko 3 rundy. Mało kto spodziewała się tutaj innego wynik niż przegrana TSG. Drużyna gra ze stand-in’em w postaci właściciela organizacji, a Devils.One z meczu na meczy wygląda co raz lepiej.

Cromcodiles vs NOX Esport: analogiczna sytuacja jak w spotkaniu wyżej. Lider tabeli nadal nie pokonany. Spekulowano, że sowy mogą delikatnie odpuścić mecz i trochę odpocząć – jednak wynik mówi sam za siebie.

Hummingbirds vs Avez Esport: Dwa dni przed startem 7 kolejki, Hummingbirds przestało istnieć – drużyna Mafii zmieniła barwy i od teraz grają pod nazwą illuminar Gaming. Swoje spotkanie z ośmiornicami grane jeszcze w barwach kolibrów wygrali pewnie, dokładając trzecie zwycięstwo w turnieju na swoje konto. Avez niestety bez punktów po tej kolejce.

Jeżeli nie udało wam się obejrzeć poprzednich spotkań to zapraszam was na kanał YouTube do Filipa „Filooo” Łopatowskiego gdzie znajdziecie podsumowanie najlepszych zagrań – TUTAJ!