PlayDay 5: Rainbow Six Polish Cup Winter 2021

Napisane przez Muciek 11 lutego 2021 w Invicta GamingRainbow Six Siege

Zimowy turniej Ubisoft’u coraz bliżej końca. Do rozegrania w fazie ligowej zostało 8 spotkań, rozłożonych na dwa dni meczowe. Podczas piątego dnia rozgrywek NOX Esport zapewniło sobie awans do fazy finałowej gromadząc łącznie 13 punktów w tabeli. Podsumowanie tego playday’a znajdziecie poniżej.

XPG Invicta vs Avez Esport

Mecz na ośmiornice mógł zapewnić mam bezpieczeństwo psychiczne oraz pewniejszą pozycję w tabeli. Do pojedynku doszło na mapie Willa, a nasi zawodniczy rozpoczęli spotkanie od ataku – a dokładniej ataku na górny bombsite – pokój lotnika.

Po mimo wygranego pierwszego ataku, przeciwnicy zdecydowali się zagrać jeszcze raz ten sam bombsite w drugiej rundzie. Tym razem obrona została poprawiona i to Avez zyskało punkt. Dalsza część pierwszej połowy wyglądała analogicznie jak dwie pierwsze rundy: dwie rundy wygrane przez obrońców, a następnie dwie odrobione przez feniksy. Zmiana stron nastąpiła przy wyniku 3:3.

Obronę zaczęliśmy bardzo pewnie, wygrywając rundę 7 i 8, co doprowadziło do wyniku 5:3 i prognozowało wygraną. Niestety Avez miało inne zdanie i kolejne dwie rundy zostały zapisane na ich konto. Oba zespoły miały równe szanse na wygraną lub remis. Invicta czuła grunt palący się pod stopami i bardzo możliwe, że dzięki temu udało im się wygrać rundę numer 11, zapewniając sobie minimum remis i będą krok od wygranej. Przeciwnik jednak nie odpuścił ostatniej rundy i zablokował nam ten krok kończąc spotkanie remisem 6:6.

O komentarz spotkania poprosiłem Sovvego oraz Palladyna:

Sovvy:Jeśli chodzi o mecz na AVEZ to ponownie jest to rozczarowanie dla nas, ale zapewne takie same przekonanie ma nasz przeciwnik. Jeśli chodzi o mnie, a raczej o moich operatorów to początkowo nie braliśmy pod uwagę takiego przebiegu banowania. Jasne Valkyrie’a jest banowana non stop i było to przewidziane, jednakże ban Dokkaebi był zaskoczeniem. Niestety jest to kolejny remis, kolejne niedociągnięte wygrane spotkanie… Mamy ewidentnie problem z zamykaniem spotkań na naszą korzyść oddając przeciwnikom punkty i jednocześnie sami tracimy co spotkanie 2pkt remisując zamiast wygrywając. Teraz musimy liczyć nie tylko na siebie, ale też na inne zespoły

Palladyn: „Byliśmy dobrze przygotowani, z głową też nie było problemu. W obronie pewnie zabrakło moich zabójstw, a po zmianie stron brakowało nam pewności siebie i dopięcia ataku. Przeanalizowaliśmy swoje błędy i na pewno poprawimy je w następnym playday’u. Remis w meczu na XPG nadal daje nam szansę do wejścia w fazę play-off i na pewno damy z siebie wszystko aby to osiągnąć.

Pozostałe spotkania

Koziołki HP vs NOX Esport: 0:7. Totalny przejazd sów po kozłach. Mecz jednostronny, zdominowany przez drużynę Aeura. Koziołki HP przegrywając to spotkanie spadły na przedostatnią pozycję w tabeli – nadal posiadając matematyczne szanse na awans.

Devils.One vs Hummingbirds: Osobiście obstawiałem remis, ponieważ uważam, że oba zespoły są na podobnym poziomie. Spotkanie bardzo zacięte, jednak moja predykcja była błędna. Diabły dopieły swojego i pokonały kolibry wynikiem 7:5 utrzymując swoją lokatę w tabeli.

Teetres Slavgent vs Cromcodiles: Mecz z małym plot twistem – Teetres zostało osłabione odejściem dwóch zawodników i nie posiadając nikogo na rezerwie do gry musiał wejść Krystian „Usewall” Sidorowicz, właściciel organizacji. Sytuacja ogromnie ciekawa i nie spotykana. Mimo zmian w składzie Slavgent uległo Cromcodiles wynikiem 7:5. Krokodyle jednak nie były zadowolone ze swojej postawy, o czym świadczyły wpisy zawodników między innym na portalu Twitter.

Jeżeli nie udało wam się obejrzeć poprzednich spotkań to zapraszam was na kanał YouTube do Filipa „Filooo” Łopatowskiego gdzie znajdziecie podsumowanie najlepszych zagrań – TUTAJ!