PlayDay 11: Rainbow Six Polish Masters 2021

Napisane przez Wiktoria Czarnecka 5 sierpnia 2021 w Invicta GamingNewsRainbow Six Siege

Lada moment zaczynamy z przedostatnim PlayDay’em rozgrywek w Mistrzostwach Polski Rainbow Six: Siege, więc czas najwyższy na przypomnienie sobie, co zadziało się tydzień temu, czyli podczas 11 kolejki Polish Masters.

XPG Invicta vs NOX Esports

Po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy do czynienia z meczem, w którym dopiero podczas dogrywki został wyłoniony zwycięzca. Zarównie gracze Invicty oraz NOX pokazali się z bardzo dobrej strony. Po raz kolejny, mieliśmy do czynienia z dosyć częstą wymianą punktów. Pierwsza połowa była idealnym pokazem przystosowania ataku do taktyki obrony – pierwsze 3 rundy po obronie zostały wygrane przez XPG Invicta, zaś kolejne 3 rundy weszły na konto zawodników NOX Esports.

Po zamianie strony, obie drużyny wymieniały się punktami, co szybko doprowadziło do dogrywki. W dogrywce zaś zawodnicy Invicty nie popełnili żadnego błędu, co zaskutkowało zakończeniem meczu z wynikiem 8:6.

Pozostałe mecze

Illuminar Gaming vs xXx Esports był pierwszym meczem 11 kolejki Polish Masters. Starcie odbyło się na mapie Domek Górski, a gracze musieli się obyć bez postaci: Thatcher, Maveric, Mira oraz Valkyrie. Podobnie jak w meczu XPG Invicta na rozstrzygnięcie wyniku musieliśmy czekać aż 15 rund. Spotkanie zakończyło się wygraną Illuminar Gaming z wynikiem 8:7.

Na spotkaniu ESCA Gaming z Revenge mogliśmy zaobserwować niezły pokaz umiejętności zawodników obu drużyn na mapie Klub. Zawodnicy drużyny ESCA Gaming na początku zdawali się być niepokonani, jednak gracze zespołu Revenge nie poddali się bez walki. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 7:5 na korzyść ESCA Gaming.

Ostatnim meczem 11 kolejki było starcie pomiędzy zawodnikami Forsaken oraz devils.one. Chociaż zakończył się on takim samym wynikiem jak poprzedni mecz, to jego przebieg był zgoła inny. Spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane, jednak to drużyna Forsaken okazała się być górą tego dnia.

Kolejne starcia z serii Polish Masters możecie obejrzeć już w ten czwartek 1 lipca od godziny 18:00 na oficjalnym kanale Rainbow: Six Siege w Polsce.